به استناد ماده ۱۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران و در اجرای آیین‌نامه انجمن‌های صنفی و کانون های مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز باشد؛ این انجمن صنفی تشکیل گردیده.
پیگیری حقوق مربوط به کسب و کارهای اینترنتی، توسعه خرید اینترنتی در کشور، ارائه راهکارهای فنی جهت تسهیل در خرید اینترنتی و… از موارد کاری انجمن کسب و کارهای اینترنتی می باشد.

متن کامل اساسنامه انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی مشهد

چشم انداز و رسالت انجمن، بخشی از مفاد اساسنامه:

کوشش در جهت هماهنگی پیرامون آموزش و تامین نیروی انسانی کسب و کارهای اینترنتی و ایجاد مرکز تحقیقاتی در زمینه موضوع انجمن و همکاری با دستگاه ها و نهادهای ذی ربط.

همکاری در جهت تاسیس و تقویت شرکت های تعاونی مرتبط با وظایف انجمن.

قبول مسئولیت و همکاری با وزارتخانه ها ،سازمان ها و نهادهای رسمی در انجام وظایف و تکالیفی که این دستگاه ها به انجمن محول می کنند و آمادگی برای ارائه مشورت های لازم با آن ها.

کوشش در جهت احراز صلاحیت به عنوان یکی از مراکز حرفه ای و ذیصلاح در مسائل مرتبط به کسب و کارهای اینترنتی.

عضویت و ایجاد ارتباط با تشکل ها و سازمان های مرتبط با وظایف انجمن ، در داخل یا خارج از کشور در چهارچوب فعالیت های صنفی و قوانین و مقررات کشور.

همکاری با انجمن های صنفی و نهاد های خصوصی و دولتی در جهت اعتلای جایگاه کسب و کارهای اینترنتی.

انجام تحقیقات لازم و ارائه نظر مشورتی و حقوقی در خصوص تهیه لوایح و طرح های مربوط به قوانین و مسائل مربوط به حقوق قانونی کسب و کارهای اینترنتی به مراجع ذی ربط.

تشویق حرفه ای سازی وایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای اینترنتی.

اعمال کنترل بر ورود افراد غیر متخصص در زمینه فعالیت های تجارت الکترونیک با هدف ارتقای کیفیت کسب و کارهای اینترنتی.

ترویج سیاست های اعتماد زایی و افزایش اعتماد خریداران اینترنتی.

انتقال تجربیات مدیران کسب و کارهای اینترنتی از طریق ارتباط اعضای صنف با یکدیگر و برگزاری همایش های آموزشی.

همکاری و مشارکت و تلاش برای اصلاح قوانین و مقررات.

کسب مجوزات لازم و ضروری که موجب تسهیل و تشویق سرمایه گذاری و جلب و جذب و دوام سرمایه در امر کسب وکار اینترنتی می شود.

ایجاد کمیته های سایر صنوف مرتبط با کسب و کارهای اینترنتی در انجمن.

دریافت، نشر و توزیع بخشنامه های دولتی مربوط به کسب وکارهای اینترنتی بین اعضا.

۱۶ بهمن, ۱۳۹۴
nwes10

متن اساسنامه انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی

به استناد ماده ۱۳۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران و در اجرای آیین‌نامه انجمن‌های صنفی و کانون های مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز باشد؛ این انجمن صنفی تشکیل گردیده. پیگیری حقوق مربوط به کسب و کارهای اینترنتی، توسعه خرید اینترنتی در کشور، ارائه راهکارهای فنی جهت تسهیل در خرید اینترنتی و… از موارد کاری انجمن کسب و […]
۱۴ بهمن, ۱۳۹۴
news8

چگونگی تشخیص اصالت آدرس پست الکترونیکی پلیس فتا

در گام نخست باید نسبت به بررسی دقیق آدرس ارسال کننده ایمیل و مطابقت کامل آن با ایمیل پلیس اقدام نمود. کوچکترین تفاوت گویای جعلی بودن ایمیل ارسالی است. سپس دقت نمائید که ایمیل ارسالی حتما” از آدرس پست الکترونیک تحت دامنه Police.ir ارسال شده باشد زیرا پلیس فتا هیچگونه ایمیلی تحت سرویس دهنده های دیگر مانند Gmail , Yahoo, hotmail و یا سایر میل سرورها ندارد. در ادامه با نحوه تشخیص ایمیل جعلی با […]
۱۴ بهمن, ۱۳۹۴
nwes1

سرویس خرید از وب سایت های خارجی ساماندهی میشود.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به منظور قانونمندی فعالیت های تجارت الکترونیکی در کشور، شناسایی انواع مدل های الکترونیکی کسب و کار و تدوین دستورالعمل های قانونی ساماندهی ایشان را با همکاری دستگاه های ذی ربط در دستور کار قرار داده است. سیاست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این زمینه، تسهیل و ایجاد بستر قانونی مناسب برای فعالیت های تجارت الکترونیکی و نیز جلوگیری از بروز هرگونه فعالیت غیر قانونی احتمالی است. از جمله مدل هایی […]
۱۴ بهمن, ۱۳۹۴
news7

انتقاد از احضاریه مالیاتی برای کسب و کارهای اینترنتی

در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان کسب و کارهای اینترتنی از طرح‌های معافیت مالیاتی گوناگونی برخوردارند در ایران ماموران مالیاتی سخت‌گیری‌های بیش از اندازه‌ای را روی شرکت‌های نوپا و کسب و کارهای اینترنتی برقرار کرده‌اند.دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی تهران، طی نامه‌ای به رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خواستار رسیدگی به مشکلات مالیاتی این صنف نوپا شد. دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی طی نامه‌ای به رئیس مرکز توسعه تجارت […]
۱۴ بهمن, ۱۳۹۴
news2

برگزاری هشتمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران

هشتمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران توسط انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی و با مشارکت سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی برگزار می شود برای شرکت در این جشنواره سایر وب سایت ها میتوانند با انتخاب گروه موضوعی فعالیت خود٬ وب سایت خود را در معرض رقابت با سایرین قرار دهند.این دوره نیز همانند سال گذشته اختتامیه جشنواره همزمان با برگزاری کنفرانس وب و موبایل ایران اواخر بهمن ماه برگزار میشود.علاقمندان میتوانند […]
۱۴ بهمن, ۱۳۹۴
news5

راه اندازی مرکز مشاوره و آموزش تجارت الکترونیکی کشور

با راه اندازی مرکز مشاوره و آموزش تجارت الکترونیکی کشور، از این پس مالکان کسب و کارهای اینترنتی و متقاضیان دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، می توانند برای اطلاع از  پاسخ سوالات خود و دریافت مشاوره، با شماره ۴۲۵۷۱ تماس حاصل نمایند.
۱۴ بهمن, ۱۳۹۴
news3

مبارزه با قاجاق کالا وارز

براساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارزعرضه وفروش هرگونه کالای غیرمجاز و قاچاق ازجمله پوشاک خارجی یا برندهای فاقد مجوز رسمی (براساس قوانین ومقرارات مبارزه با قاچاق کالا وارز) ممنوع می باشد ودرصورت مشاهده تخلف مطابق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد جهت اطلاع لیست نمایندگی ها وبرندهای مجاز پوشاک درسایت gatc.ir قابل رویت می باشند.